Szkoła Podstawowa w Żukowie

I pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne,
matkę, osiołka, Betlejem.

ks. Jan Twardowski

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. Czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. 21 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które wprowadziło atmosferę najpiękniejszych w roku świąt. Uczniowie przypomnieli wszystkim sens i cel świętowania: przyjęcie Bożej miłości i przekazywanie jej innym.

Czytaj więcej...

By tradycji stało się zadość, Święty Mikołaj obdarował społeczność uczniowską prezentami. W szkole zapachniało już świętami...

 

Czytaj więcej...

Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.
Ludwik Jerzy Kern


6 grudnia uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych z Różanki i Orchówka wzięli udział w niecodziennym koncercie. Zespół muzyków z łódzkiej grupy koncertowej "Wirtuoz" zabrał młodzież we wspaniałą muzyczną podróż.

 

Czytaj więcej...

Podobny obraz29 listopada obchodziliśmy w szkole "andrzejki". Dawniej miały one charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie.Obecnie przekształciły się one w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

 

Czytaj więcej...

23 listopada  dzieci z klasy I i II naszej szkoły uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Szkole Podstawowej w Żukowie obchodzenie święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, uczyły się wierszyków o misiach, bawiły się w starego niedźwiedzia, tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pokochaj pluszowego misia".

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie