Szkoła Podstawowa w Żukowie

Pierwszy dzień czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Karaoke, zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek przygotowany przez rodziców, losowanie upominków oraz stoisko z watą cukrową i lodami - umiliły dzieciom ten dzień.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o konkursie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji na Państwa stronie internetowej, w social mediach (Facebook, LinkedIn itp.) oraz rozpowszechnienie jej wśród nauczycieli i zachęcenie uczniów do udziału.

 

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 

Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

 

Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.

Święto Chrztu Polski  ustanowił Sejm RP przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W  założeniu  święto  ma na celu „ upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy  na doniosłość  decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość narodu polskiego. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

Czytaj więcej...

Do wszystkich rodziców dzieci z przedszkola zostały wysłane maile z wiadomością powitalną i zaproszeniem do założenia konta w e-dzienniku. Rodzice, którzy już korzystają z e-dziennika, mogą tego maila zignorować. Pozostałych zapraszam do założenia konta i korzystania z e-dziennika. Jeśli wśród rodziców dzieci z przedszkola jest osoba, która nie otrzymała takiej wiadomości, oznacza to, że jej adresu nie ma w bazie danych dziennika. Można te dane uzupełnić przesyłając swój aktualny adres mailowy do administratora dziennika na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zarządzenie nr 22/2020/21

dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

z dnia 26 marca 2021 r.

o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie