Szkoła Podstawowa w Żukowie

2 grudnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Różance uczestniczyli we wspólnej wycieczce do Sandomierza.

 

W programie wycieczki znalazły się m.in. spacer po Rynku znajdującym się w centrum starówki Sandomierza, w czasie którego uczniowie poznali nie tylko zabytki, ale i legendy z nim związane oraz wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie można było przymierzyć rycerskie stroje i zrobić sobie w nich zdjęcie.

Czytaj więcej...

W listopadzie uczniowie klas I – III postanowili uczcić kolejną rocznicę urodzin pluszowego misia. Z tej okazji przez cały tydzień podejmowali szereg działań: tworzyli portrety swoich ulubieńców, uczyli się piosenek, rozwiązywali zagadki i czytali opowiadania o niedźwiadkach. Dodatkowo, wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje maskotki, które zamieszkały w specjalnie przygotowanych miejscach -  pod „Magicznymi Drzewami”. Te sympatyczne, miłe w dotyku pluszowe zabawki są przecież nie tylko naszymi ulubieńcami, ale też serdecznymi przyjaciółmi. Pocieszają, dodają otuchy, są uwielbiane przez dzieci na całym świecie.

Czytaj więcej...

11 listopada 2019 r. przedstawiciele Urzędu Gminy Włodawa, Szkoły Podstawowej w Żukowie i Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa oraz licznie zgromadzona lokalna społeczność oddali hołd poległym za wiarę i ojczyznę mieszkańcom wsi Żuków.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęło spotkanie przy pomniku, przed którym złożono wieńce i zapalono znicze. Po chwili  refleksji ks. proboszcza Marka Śliwy nt. bohaterskich czynów i poświęcenia  dawnych pokoleń patriotów uczestnicy udali się do świetlicy, w której mieli okazję obejrzeć spektakl, będący nie tylko próbą zainscenizowania kilku obrazów z czasów zaborów i walk, ale także wyrazem szacunku i uznania dla wyzwolicieli i obrońców ojczyzny.

Czytaj więcej...

W piątek, 8 listopada nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godz. 11:11 zorganizowano wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

Czytaj więcej...

28 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Celem pierwszego z nich było promowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze. Starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. "Przeciwdziałanie agresji. Bezpieczeństwo w Internecie".

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2019.
Szkoła Podstawowa w Żukowie