Szkoła Podstawowa w Żukowie

23 listopada  dzieci z klasy I i II naszej szkoły uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Szkole Podstawowej w Żukowie obchodzenie święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, uczyły się wierszyków o misiach, bawiły się w starego niedźwiedzia, tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pokochaj pluszowego misia".

Rozwiązując zagadki wykazały się znajomością literatury i filmów, których bohaterem był miś. Już wcześniej, w ciągu całego tygodnia, dzieci przygotowywały  szkolną wystawę prac plastycznych pt. „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest miś”, uczyły się piosenek o misiach i oglądały misiowe bajki.. Na zakończenie spotkania uczniowie zjedli ciasteczko umoczone w miodzie. Otrzymali również misiowe kolorowanki.


Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Choć święto trwało krótko, dało niepowtarzalną okazję do połączenia zabawy i nauki. Dzieci i ich maskotki czekają już z niecierpliwością na następne takie świętowanie w szkole.

 

Copyright © 2017-2019.
Szkoła Podstawowa w Żukowie