Szkoła Podstawowa w Żukowie

Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.
Ludwik Jerzy Kern


6 grudnia uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych z Różanki i Orchówka wzięli udział w niecodziennym koncercie. Zespół muzyków z łódzkiej grupy koncertowej "Wirtuoz" zabrał młodzież we wspaniałą muzyczną podróż.

 

Uczniowie usłyszeli największe hity disneyowskich filmów, takich jak "Król Lew" i "Piękna i Bestia". Nie zabrakło również radosnej muzyki zwanej dixielandem - albo jazzem tradycyjnym. Choć muzyka jazzowa kojarzy się zazwyczaj z czymś trudnym, występy zespołu DIXIELAND TRIO udowodniły, że jest inaczej. Muzycy potrafią świetnie zabawić publiczność wprowadzając do programu konkursy, zabawy muzyczne czy np. próby wydobycia dźwięku z instrumentów. W sposób przystępny przekazali maksimum wiedzy o instrumentach, na których grali, o kompozytorach, gatunkach muzycznych oraz o współczesnych trendach w muzyce klasycznej i rozrywkowej.

Koncert odbył się w Szkole Podstawowej w Orchówku z inicjatywy pani pedagog - Beaty Zań. Oprócz wrażeń muzycznych uczniowie mieli też okazję spotkać się z koleżankami i kolegami z innych szkół oraz pograć w kosza czekając na autokar. Wycieczka na koncert okazała się miłym początkiem mikołajkowego dnia pełnego niespodzianek.

 

Copyright © 2017-2019.
Szkoła Podstawowa w Żukowie