Szkoła Podstawowa w Żukowie

I Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" w naszej szkole

 

W październiku 2020 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie przystąpiła do I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" zainicjowanej  przez   Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyjątkowa sytuacja w kraju wymusiła na organizatorach (biblioteka szkolna i nauczyciele) zastosowanie specjalnych form realizacji przedsięwzięcia. Wychowawcy klasy I i III skrupulatnie wykorzystali przerwy na wspólne czytanie w salach lekcyjnych „Gangu Fajniaków i miasta marzeń” Marcina Przewoźniaka. Podczas spotkań uczniowie mogli zgłębić tajemnice nadzwyczajnych bohaterów książki chroniących Ziemię przed zniszczeniem i dbających o właściwy stan przyrody. Drugoklasiści natomiast z lubością wsłuchiwali się w opowiadania o czworonożnych ulubieńcach przeżywających zabawne i zaskakujące przygody.

 

Uczniowie klas IV – VI, spełniając obowiązek szkolny w domach, łączyli się za pomocą platformy internetowej  przed lekcjami i po nich, by razem poznawać historię „Pinokia” (klasa IV), „Chłopców z Placu Broni” ( klasa V) czy „Hobbita...” (klasa VI). Najstarsi uczestnicy akcji wzięli na warsztat „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego, a zainspirowani opowieścią „o tych, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać” w czasach pogardy, postanowili poświęcić więcej uwagi sytuacji historycznej i kulturowej, w której przyszło żyć młodym ludziom  nie tylko podczas II wojny światowej, ale również w okresie dwudziestolecia międzywojennego, czego dowodem są m. in. fantastyczne zdjęcia.

 

Mamy nadzieję, że dzięki przyłączeniu się uczniów (i ich rodzeństwa), nauczycieli i pracowników SP w Żukowie do I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej „Przerwy na czytanie” w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom kolejny rekord zostanie pobity!

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie