Szkoła Podstawowa w Żukowie

Rodzinny konkurs pt. „Koszyczek wielkanocny”

 

Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania Koszyczków Wielkanocnych Wójt Gminy Włodawa serdecznie zaprasza rodziny z terenu naszej gminy do udziału w konkursie pt. „Koszyczek Wielkanocny”.

 

Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych, rozwijanie kreatywności oraz pielęgnowanie więzi rodzinnych.


Praca konkursowa musi być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu  w formie przestrzennej. Materiały i technika prac dowolna Niedopuszczalne jest użycie elementów sztucznych z seryjnej produkcji.


Ważnym jest, aby praca konkursowa kultywowała do tradycji Wielkanocnych. Powinna zawierać tradycyjne elementy takie jak: jajka, baranek itp. Elementy powinny zostać wykonane własnoręcznie przez uczestników konkursu. Pamiętajmy też, żeby nie wykonywać prac z materiału, który szybko ulegnie zepsuciu.


Zachęcamy Państwa do wspólnego rodzinnego wykonania koszyczków wielkanocnych… mama, tata, dziecko, dziadek, babcia, a może wujek i ciocia? … sami zdecydujcie kogo zaprosicie do wspólnego wykonania Waszej wyjątkowej pracy.

Na Państwa prace konkursowe czekamy do 29 marca 2021 r. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

 

Karta zgłoszenia

Regulamin Rodzinnego konkursu Wielkanocny koszy

 

 

 

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie