Szkoła Podstawowa w Żukowie

W październiku 2021 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie po raz kolejny przystąpiła do  Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" zainicjowanej  przez   Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Uczniowie klas 5-8 zgromadzili się w specjalnie przygotowanym miejscu korytarza szkolnego i rozpoczęli wspólne czytanie "Latarnika" H. Sienkiewicza. W przerwach zadawali pytania dotyczące tekstu i elementów świata przedstawionego utworu. Dodatkowo uczennice klasy 8 przebrały się w stroje inspirowane modą początku XX wieku. Dziewczęta i chłopcy z  klas 1-3 skoncentrowali się na twórczości Jana Brzechwy. Czytaniu tekstów towarzyszyły zabawy oraz quizy przygotowane przez wychowawczynie tych grup - prym wiodła klasa 3, która zaproponowała młodszym kolegom inne pozycje książkowe warte uwagi - m.in. „Asiunię", „ Drzewo do samego nieba” czy „Afrykę Kazika".

 

Podobają nam się takie akcje, bo dzięki nim mamy ochotę nauczyć się płynnie czytać i lepiej rozumiemy nowy tekst – twierdzi Antek z klasy 3.

 

Organizatorzy szkolnej edycji mają nadzieję, że dzięki przyłączeniu się uczniów, nauczycieli i pracowników SP w Żukowie do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej „Przerwy na czytanie” w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom kolejny rekord zostanie pobity!

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie