Szkoła Podstawowa w Żukowie

14 maja 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbył się powiatowy finał XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Siedem drużyn z powiatu włodawskiego zmagało się w trzech konkurencjach: Prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła, test wiedzy i projekt koszulki. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Laureaci z rąk organizatorów konkursu odebrali puchary, atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

W związku z zainicjowanym przez SBP XV Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa zorganizowali spotkanie poświęcone książce. W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie mieli okazję usłyszeć utwory liryczne w wykonaniu pań: dyr. Marzanny Semeniuk, Reginy Ignatiuk oraz Małgorzaty Żakowskiej. Kolejną atrakcją były zagadki przygotowane  na podstawie fragmentów ulubionych przez młodzież książek. Uczniowie z ciekawością czytali teksty wybrane przez starsze koleżanki i szukali wskazówek znajdujących się w różnych częściach szkoły. Po rozwiązaniu wszystkich zadań przyszedł czas na kalambury, a następnie wspólne tańce.

Czytaj więcej...

W piękny, słoneczny dzień, 9 maja 2018 r., grupa młodych ekologów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Żukowie pod opieką p. Ewy Żakowskiej, p. Iwony Guczko i P. Kazimiery Pradun wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w terenie.

Zajęcia poprowadził leśnik z Nadleśnictwa Włodawa, pan Włodzimierz Czeżyk. Ich celem było nie tylko poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu edukacji ekologiczno – przyrodniczej ale również pomoc w realizacji zadania, jakim będzie założenie ptasiego przedszkola przy Szkole Podstawowej w Żukowie.

Czytaj więcej...

8 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski.

 

W konkursie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: p. Zofia Zaorska, p. Anna Czajka i p. Marta Wawryszuk. I miejsce w kategorii klas IV - VII zdobył uczeń naszej szkoły Łukasz Dywański recytując wiersz Tadeusza Kubiaka "Tu wszędzie Polska".  W grupie dzieci z przedszkola I miejsce przyznano Alanowi Haponiukowi z oddziału przedszkolnego w Korolówce. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie