Szkoła Podstawowa w Żukowie

W środę, 4 grudnia gościliśmy w przedszkolu specjalnego gościa - pana strażaka.  W trakcie spotkania strażak zapoznał dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową jak również umiejętnością odpowiedniego zachowania się w czasie: pożaru, wypadku czy burzy.  Strażak opowiedział dzieciom, w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną, zapoznał z numerem alarmowym, dzieci dowiedziały się, że strażacy pomagają ludziom nie tylko w czasie pożaru, ale również podczas wypadków. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła możliwość przymierzenia hełmu, rękawic czy kurtki strażackiej. Wiele przedszkolaków uznało, że w przyszłości będą pracować w tym zawodzie. Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki poznają ciężką i odpowiedzialną pracę, wiedzą jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo i szacunek do tego zawodu.

Czytaj więcej...

W czwartek, 28 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość-Pasowanie na przedszkolaka . Nasze maluchy tego dnia zostały oficjalnie wprowadzone w grono prawdziwych przedszkolaków. Maluszki wraz z pomocą starszaków przygotowały przepiękny występ. Powiedziały wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły układy taneczne. Następnie złożyły przyrzeczenie, że będą wspaniałymi przedszkolakami i zostały oficjalnie pasowanie przez Panią Dyrektor. Po występach zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy dzieci oraz ich rodziny do słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej...

6 dzień grudnia to zapewne ulubiony dzień wszystkich przedszkolaków. Jest to dzień, na który czekają cały rok-odwiedza dzieci wtedy wspaniały, wyczekany gość, Święty Mikołaj. Dzieci od samego rana wypatrywały sań ciągniętych przez Rudolfa i resztę reniferów, aż w końcu usłyszały dzwoneczki sań i w drzwiach pojawił się upragniony gość. Święty Mikołaj przyniósł przedszkolakom wymarzone prezenty. Dzieci mogły z nim porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, zaprosiły go do wspólnej zabawy i zaśpiewały mu piosenkę, dziękując za odwiedziny.

Czytaj więcej...

Wreszcie nadszedł ulubiony czas wszystkich przedszkolaków-czas Świąt Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu robimy piękne, kolorowe dekoracje, czekamy na wizytę Mikołaja, śpiewamy świąteczne piosenki oraz stroimy choinkę w najpiękniejsze ozdoby, To bardzo uroczysta i wyczekana chwila. Nasza przedszkolna choinka jest najpiękniejsza i będziemy się nią cieszyć jeszcze długo.

Czytaj więcej...

W dniu 25 listopada 2019r. przedszkolaki z Zamiejscowego Oddziału Przedszkolnego w Korolówce uczestniczyły w uroczystych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia, wszyscy nasi podopieczni przybyli do przedszkola ze swoimi przyjaciółmi-pluszowymi misiami. Były to duże, małe, białe, brązowe, kolorowe misie, a każdy inny i wyjątkowy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, brały udział w zabawach ruchowym, tanecznych, plastycznym, a wszystkie były związane z postacią pluszowego misia. Tego dnia, na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, to co misie lubią najbardziej-miodek! Dzieci skosztowały prawdziwego miodu i zadowolone wróciły do zabawy z misiami.

Czytaj więcej...

W piątek, 22 listopada w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kredki. Z wielką radością uczciliśmy to święto, ponieważ kolorowe kredki, są dobrymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Przygotowaliśmy szereg zabaw i zadań tematycznych, które sprawiły wiele radości naszym maluchom. Nauczyliśmy się i odśpiewaliśmy kredkom piosenkę pt. : „Kolorowe kredki”, porównywaliśmy cechy i sposób malowania różnych rodzajów kredek a także  ich wielkość oraz grubość. Ćwiczyliśmy przeliczanie z wykorzystaniem kolorowych kredek, wykonaliśmy również ogromną kredkę i wspólnie ją pokolorowaliśmy. Dzieci przygotowały również prace plastyczne, kolorując wybrane obrazki najpiękniej jak umiały.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie