Szkoła Podstawowa w Żukowie

We wtorek 12 czerwca, tuż po godzinie ósmej rano, maluchy z naszego Przedszkola wraz z Paniami Gabrysią, Agnieszką i Kasią, wyruszyły szkolnym autobusem na wycieczkę do Hołowna –„Krainy Rumianku”.

 

Na miejscu na dzieci czekało szereg niespodzianek. Od razu po przyjeździe powitały nas przemiłe Panie w kolorowych, ludowych strojach i zaprosiły na warsztaty „Słodkie kukiełki”. Panie organizatorki pokazały dzieciom jak zrobić ciasto na bułeczki a następnie wraz z nimi wałkowały, ugniatały i je przystrajały. Wszystkie maluchy były zachwycone i z warsztatów wyszły z własnoręcznie zrobioną bułeczką.

 

Kolejną atrakcją były warsztaty „ W krainie baśni”. Organizatorzy przenieśli nas do historii „Kopciuszka”, „Czerwonego Kapturka”, „Jasia i Małgosi” oraz „Śpiącej królewny”. Maluchy zdobywały punkty za pomoc bohaterom, dzielnie ratując ich z opresji. Następnie przedszkolaki zjadły przepyszne kiełbaski, zostały zaproszone do przejażdżki wozem po okolicy, mogły zakupić pamiątki oraz pobawić się wspólnie na placu zabaw. Późnym popołudniem wróciliśmy bezpiecznie do domów, aby podzielić się z rodzicami atrakcjami intensywnego dnia. Wszystkie maluchy wróciły zadowolone i nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie