Szkoła Podstawowa w Żukowie

Wrzesień w przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo. W grupie maluchów i starszaków realizowany był blok tematyczny poświęcony zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze, poznaniu podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Wspólnie uczyliśmy się procedury przechodzenia przez ulicę, rozpoznawaliśmy kolory na sygnalizatorze świetlnym i określaliśmy kiedy wolno iść, a kiedy należy się zatrzymać. Podsumowując poznane informacje, przedszkolaki wraz z panią, wybrały się na wycieczkę na przejście dla pieszych. Każde dziecko ubrane było w kamizelkę odblaskową, dzięki czemu grupa była dobrze widoczna dla wszystkich kierowców.

 

W czwartek 21 września odwiedziła nas Pani Policjantka. Spotkanie było ogromną niespodzianką dla przedszkolaków i przebiegało w miłej atmosferze. Pani Policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Dzieci utrwaliły sobie poznane wiadomości, wiedzą, że przez jezdnię przechodzimy tylko w wyznaczonych miejscach oraz że należy się rozejrzeć przed wejściem na pasy.


Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Chętnie brały do ręki kajdanki, policyjny „lizak”, pałkę oraz oglądały elementy umundurowania. W ramach podziękowania dzieci wręczyły Pani Policjantce drobny, własnoręcznie wykonany upominek i zaśpiewały piosenkę o światłach drogowych. Na koniec wykonane zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

 

 

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie