Szkoła Podstawowa w Żukowie
Filtr
 • 22 czerwca 2018 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość poprzedzona Mszą Świętą w kościele parafialnym odbyła się przed budynkiem szkoły.


  Dyrektor szkoły, pani Marzanna Semeniuk, podziękowała wszystkim za ich pracę i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. Wśród najlepszych znaleźli się: Łukasz Dywański, Łukasz Dziatko, Oliwia Łojewska, Julia Karwatiuk, Karolina Kościuk, Łucja Zdolska, Ewelina Michałowska, Karolina Zielińska, Amelia Mich, Wiktoria Łojewska i Weronika Michałowska. Za stuprocentową frekwencję nagrodzona została Izabela Isakowicz. Troje uczniów z najwyższą średnią otrzymało również nagrody Wójta Gminy Włodawa, które wręczyła p. Anna Czajka.

 • Uczestniczą w rozsiewaniu nasion, pełnią rolę czyścicieli, są sprzymierzeńcami człowieka w walce ze szkodnikami, odgrywają dużą rolę w utrzymaniu równowagi biologicznej. Ptaki, bo o nich tu mowa, stały się tematem imprezy ekologicznej, która odbyła się 20 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie.

   

 • W dniach 12-15 czerwca 2018 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Różance uczestniczyła w wycieczce nad Morze Bałtyckie (Jastrzębia Góra, Rozewie, Sopot, Gdańsk, Malbork, Hel).

   

 • 12 czerwca 2018 r. młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z paniami: Ewą Żakowska, Katarzyną Kunz i Czesławą Osińską udali się na wycieczkę do Lublina. W jej programie znalazły się: zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej i lekcja muzealna, która odbywała  się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa oraz w olejarni z Bogucina.

 • Kolejna edycja akcji „Bezpieczna Woda” stała się okazją do zorganizowania w naszej szkole spotkania dzieci i młodzieży z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

   

 • 25 maja 2017 r. Sejm RP VIII kadencji zdecydował o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do świętowania tego niezwykłego jubileuszu przyłączyła się również Szkoła Podstawowa w Żukowie. 24 maja zorganizowaliśmy WIELKI TEST Z HISTORII, w którym udział wzięło osiem zespołów złożonych z przedstawicieli szkół i społeczności lokalnych z terenu Gminy Włodawa.

 • 24 maja 2018 r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto". Grupa przygotowała dla uczniów opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. W programie znalazły się: stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich), powstania narodowe, kolekcja replik broni używanych przez powstańców, omówienie sytuacji pod zaborami oraz roli i legendy marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

 • 23 maja 2018 r. Szkołę Podstawową w Żukowie odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W czasie prezentacji, która odbyła się przed szkołą, uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych oraz zobaczyć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie.

 • 14 maja 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbył się powiatowy finał XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Siedem drużyn z powiatu włodawskiego zmagało się w trzech konkurencjach: Prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła, test wiedzy i projekt koszulki. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Laureaci z rąk organizatorów konkursu odebrali puchary, atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

 • W związku z zainicjowanym przez SBP XV Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa zorganizowali spotkanie poświęcone książce. W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie mieli okazję usłyszeć utwory liryczne w wykonaniu pań: dyr. Marzanny Semeniuk, Reginy Ignatiuk oraz Małgorzaty Żakowskiej. Kolejną atrakcją były zagadki przygotowane  na podstawie fragmentów ulubionych przez młodzież książek. Uczniowie z ciekawością czytali teksty wybrane przez starsze koleżanki i szukali wskazówek znajdujących się w różnych częściach szkoły. Po rozwiązaniu wszystkich zadań przyszedł czas na kalambury, a następnie wspólne tańce.

 • W piękny, słoneczny dzień, 9 maja 2018 r., grupa młodych ekologów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Żukowie pod opieką p. Ewy Żakowskiej, p. Iwony Guczko i P. Kazimiery Pradun wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w terenie.

  Zajęcia poprowadził leśnik z Nadleśnictwa Włodawa, pan Włodzimierz Czeżyk. Ich celem było nie tylko poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu edukacji ekologiczno – przyrodniczej ale również pomoc w realizacji zadania, jakim będzie założenie ptasiego przedszkola przy Szkole Podstawowej w Żukowie.

 • 8 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski.

   

  W konkursie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: p. Zofia Zaorska, p. Anna Czajka i p. Marta Wawryszuk. I miejsce w kategorii klas IV - VII zdobył uczeń naszej szkoły Łukasz Dywański recytując wiersz Tadeusza Kubiaka "Tu wszędzie Polska".  W grupie dzieci z przedszkola I miejsce przyznano Alanowi Haponiukowi z oddziału przedszkolnego w Korolówce. Gratulujemy!

 • W kwietniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań.


  Z tej okazji naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. W trakcie spotkania z uczniami klas I-III omówił temat bezpieczeństwa na drodze oraz noszenia odblasków.

 • 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

 • W dniach 1-20 kwietnia 2018 r. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie ogłosiła i przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem Nie wypalaj traw. Konkurs ten, to kampania edukacyjna skierowana do dzieci szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. 20 kwietnia komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i postanowiła wyróżnić i zakwalifikować do udziału w eliminacjach wojewódzkich pracę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie.

 • Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela

  (Jarosław Iwaszkiewicz)

   

  W Wiosennym konkursie poetyckimogłoszonym przez bibliotekę szkolną wzięło udział 26 uczniów z klas: I, II, III, IV, VI.

 • Słoneczny kwietniowy poniedziałek (09.04.2018)  grono uczniów z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie rozpoczęło od spotkania z komedią romantyczną, czyli „Zemstą” A. Fredry w reż. A. Żarneckiego, wystawianą w Teatrze Kameralnym w Lublinie.

 • 28 marca w Szkole Podstawowej w Różance odbył się MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 2 stoły, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele w-f. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

 • Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

   

  Co roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Na przełomie listopada i grudnia miała miejsce XVIII edycja tej akcji. Wzięli w niej udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie.

  Klasy rywalizowały między sobą, która zbierze więcej monet. Jednakże to nie rywalizacja między klasami była najważniejsza, ale cel, który osiągnięto. Uczniowie wspólnie zebrali ok. 15 kg monet.

 • 22 marca Szkołę Podstawową w Żukowie odwiedzili szczególnie mili goście - dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Korolówce. Wizyta ta była okazją do podsumowania programu profilaktycznego "Dbam o zdrowie".

   

  W programie wydarzenia znalazły się tańce, skecze o tematyce profilaktycznej, przedstawienie "Bajka o owocach i warzywach" i konkurs plastyczny. Uroczystość była podsumowaniem działań profilaktycznych: Trzymaj formę, Nie pal przy mnie proszę oraz Czyste powietrze wokół nas.

 • Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami.

   

  Wybuchowe i wyrafinowane pokazy doświadczeń chemicznych są najlepszym sposobem zachęcenia młodzieży do rozwijania pasji badawczych i naukowych. Dlatego 22 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z chemii prowadzone w formie pokazów. Najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia przeprowadzane były przy asyście młodzieży.

 • 16 marca uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół Gminy Włodawa" i zapisali się na warsztaty Programista, mieli możliwość wziąć udział w niezwykłych zajęciach. Uczyli się budować niesamowite roboty i programować je tak, by jeździły i robiły to wszystko, co podpowie wyobraźnia.

  Młodzi inżynierowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem już w listopadzie. Po zapoznaniu się z podstawami programowania komputerów przyszedł czas na zadania bardziej praktyczne. Gdy późnym popołudniem za oknami szalała już zamieć, nasi uczniowie zdobywali wiedzę z budowy i programowania robotów oraz poznawali różne techniczne terminy oraz nowe słowa w języku angielskim, gdyż do budowania robota i sterowania nim używali anglojęzycznej aplikacji EV3 Programmer.

 • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.
  W poniedziałek, 12 marca 2018 r. gościlismy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (I-III) oraz starszych (IV-VII).

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie chętnie realizują różnorodne przedsięwzięcia na rzecz potrzebujących. Włączają się w inicjatywy podejmowane przez ludzi dobrej woli, którzy swój czas i umiejętności z oddaniem poświęcają drugiemu człowiekowi.

   

  Tak jest też w tym roku. W czasie trzech dni rekolekcji przy kościele uczniowie będą prowadzić kiermasz, w czasie którego będzie można nabyć wielkanocną palmę oraz inne ozdoby i dekoracje świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum.

 • Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynkom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali oprócz życzeń słodką niespodziankę.

 • To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
  Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.

  Rudolph Giuliani


  Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Żukowie upamiętniła te wydarzenia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi.

 • 23 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Różance przeprowadzony został gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, którego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

   

  Etap gminny obejmował dwa etapy sprawdzianu wiedzy. I etap - test jednokrotnego wyboru,II etap - ustny sprawdzian z zakresu działań strażackich, wyposażenia oraz sprzętu strażackiego.

 • 16 lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin Strefa Wysokich Lotów w Lublinie. 

   

  Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

 • "DZIEŃ ZAKOCHANYCH" zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników, znalazł również odzwierciedlenie w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Kartek wpłynęło mnóstwo i walentynkowi listonosze mieli co robić. Było wiele życzliwości i miłych słów, cała szkoła w serduszkach...

 • 26 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyła się zabawa choinkowa. Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości, była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich biorących w niej udział uczniów.

 • Latanie najszybszym w polskiej armii myśliwcem F-16 to marzenie wielu chłopców, które udaje się spełnić jedynie nielicznym. Udało się to naszemu gościowi - Panu Jarosławowi, który 22 stycznia 2018 r. odwiedził naszą szkołę.

 • Uczniowie, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie:

   

  Łukasz Dywański (kl. V) - 5,18, Karolina Kościuk (kl. VI) - 5,00, Oliwia Łojewska (kl. IV) - 5,00, Julia Karwatiuk (kl. IV) - 5,00, Ewelina Michałowska (kl. IV) - 4,91, Karolina Zielińska (kl. IV) - 4,91.

   

  Najlepsza frekwencja w szkole - 100% obecności: Izabela Isakowicz (kl. IV).

   

 • W dniu 16.01.2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włodawie odbyły się Igrzyska Dzieci w  drużynowym  tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział pięć szkół z powiatu włodawskiego: Szkoła Podstawowa nr 2 z Włodawy, Szkoła Podstawowa z Wyryk, Szkoła Podstawowa z Woli Wereszczyńskiej, Szkoła Podstawowa z Urszulina oraz Szkoła Podstawowa z Żukowa.
 • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 • Mikołajkowe święto siódmoklasiści postanowili spędzić w Lublinie w towarzystwie uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

 • Mikołajki w szkole są doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego planu dnia. Dla wielu uczniów to jeden z przyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Obdarowujemy wtedy prezentami kolegów i koleżanki z klasy. Są to podarunki anonimowe - po wylosowaniu nazwiska staramy się nie wyjawiać, komu w tym roku będziemy kupowali mikołajkowy upominek. Jednym udaje się dochować tajemnicy, innym nie.

 •  Andrzeju, Andrzeju,Prosimy dziś Ciebie,Pozwól nam zobaczyć,Co pisane nam w niebie.

   

  24 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które przygotował samorząd uczniowski.

 • Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź kiedyś posiadał własnego pluszowego misia. Maskotka ta nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

 • 22 listopada 2017 r. w szkole gościł przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Przeprowadził on z dziećmi pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

 • 17 listopada 2017 r. we Włodawskim Domu Kultury odbył się II Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 we Włodawie. Jego celem było popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz inspirowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych oraz promocja ich talentów wokalnych.

 • Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole, 10 listopada 2017 r., odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który był liryczną wędrówką po historii Polski. Program ten przedstawili nie tylko koleżankom i kolegom ze szkoły. 11 listopada także mieszkańcy Żukowa, którzy zgromadzili się w świetlicy, mogli się stać świadkami tej pięknej lekcji historii.

 • Dnia 31 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

 • W piątkowy (27.10.2017) bardzo wczesny poranek, jeszcze przed wschodem słońca, uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Żukowie dołączyli do grupy gimnazjalistów (Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie) udających się na wycieczkę do Warszawy.

 • W dniu 24 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklsiści oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klasy czwartej i piątej przygotowali część artystyczną pod kierunkiem pani Ewy Żakowskiej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością także: pan Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa, oraz pani Anna Czajka, inspektor do spraw oświaty UG.

 • Do 10 listopada 2017 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie będzie prowadzić zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prosimy o dostarczanie zużytych urządzeń.


  Priorytetem Akcji jest zbiórka jak największej ilości elektroodpadów przy wsparciu dzieci i młodzieży oraz rodziców lub innych opiekunów prawnych zaangażowanych w Akcję na rzecz szkoły.
  Każda placówka oświatowa biorąca udział w akcji ekologicznej zbiórki elektroodpadów, która poprzez swoje  zaangażowanie  przyczyni  się  do  zebrania  minimum  500  kg  elektroodpadów, otrzyma bony na nagrody rzeczowe w wysokości 150 zł za 1 t.

 • 20 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie mieli okazję pojechać na wycieczkę do Parku Wodnego w Chełmie. 

 • W dniu 17.10.2017 r. w Orchówku odbyły się zawody sprawnościowe dla szkół podstawowych "Mierz wysoko". Patronat nad tymi zawodami sprawuje Polak, który występuje w najlepszej lidze świata (NBA) Marcin Gortat.

 • Życzenia oraz słowa wdzięczności w postaci wierszy i piosenek usłyszeli pracownicy Szkoły Podstawowej w Żukowie, którzy 16 października 2017 r. uczestniczyli w uroczystości szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który realizowany jest od 2003 roku. Jego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.


  Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.  Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

 • 6 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięli udział w spotkaniu z panią Katarzyną Krawczyk, polską zapaśniczką i brązową medalistką mistrzostw Europy. Jego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej oraz wskazanie możliwości rozwoju własnych pasji i uzdolnień sportowych.

 • 30 września zapisany jest w kalendarzu jako Dzień Chłopaka. Ponieważ w tym roku dzień ten wypadał w sobotę, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Żukowie postanowiły już w piątek złożyć chłopcom najlepsze życzenia i obdarować ich prezentami. Z tej okazji po lekcjach odbyła się również dyskoteka szkolna, na której gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Różance. W czasie wspólnej dyskoteki wszyscy świetnie się bawili.

   

 • 29 września Szkoła Podstawowa w Żukowie świętowała Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie już od początku września doskonalili swoje umiejętności w zakresie pamięciowego mnożenia i dzielenia. W piątek wszystkie klasy przystąpiły do testu, który wyłonił najlepszych. Wielu uczniów osiągnęło dobry wynik, jednakże tytuł "mistrza" i szóstkę z tabliczki mnożenia otrzymało tylko dwoje uczniów: Łukasz Dywański i Karolina Kościuk. Gratulujemy!

 • W piątek 22 września 2017 r. włodawski deptak wypełnił się uczniami szkół podstawowych. Wśród festiwalowej publiczności nie zabrakło dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny dla dzieci pt. Pamiętnik Blumki w wykonaniu Grupy Studnia O. Wielkie zainteresowanie uczniów wzbudziły też mieniące się kolorami festiwalowe stragany, na których mistrzowie rękodzieła prezentowali swoje prace oraz kramiki z przeróżnymi smakołykami i pamiątkami tworzące niepowtarzalny  nastrój, któremu ulegali wszyscy spacerujący po deptaku.

 • Okładka dramatu Wesele według projektu WyspiańskiegoW niedzielę 10 września 2017r.  włodawska  edycja organizowanej już po raz szósty ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zgromadziła zacne grono czytających i słuchających entuzjastów polskiej literatury. W przepięknej scenerii, pod okiem głównej organizatorki spotkania pani Reginy Ignatiuk – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa, zaproszeni goście i mieszkańcy Korolówki  Osady czytali wybitne dzieło Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. 

 • I Petycja

  §1) Na mocy art. 63 Konstytucji RP w trybie Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2014.1195 z dnia 2014.09.05) w związku z  art. 241 Ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, wnosimy petycję do Dyrektora Szkoły o dokonanie wewnętrznej analizy stanu faktycznego, panującego w Jednostce  - na dzień złożenia wniosku, w przedmiocie kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych w szkołach.

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie