Szkoła Podstawowa w Żukowie

We czwartek 11 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbył się I etap Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Chełmską Bibliotekę Pedagogiczną. Celem konkursu jest popularyzacja książki, literatury i czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno języka ojczystego oraz uczczenie jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mimo że do konkursu przystąpiło pięcioro zasługujących na uznanie uczniów, jury w składzie: Małgorzata Żakowska i Ewa Żakowska, postanowiło zakwalifikować do następnego etapu Oliwię Łojewską z klasy V. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w czytelniczym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej...

Tuż przed 75. rocznicą  powstania więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Żukowie udali się do znajdującego się w Lublinie Państwowego Muzeum na Majdanku – najstarszej w Europie instytucji muzealnej upamiętniającej ofiary drugiej wojny światowej i jednego z najbardziej znaczących pomników historii w województwie lubelskim. Oprócz obiektów historycznych młodzież miała sposobność obejrzeć muzealia (m. in. ubrania, przedmioty osobiste, kultu religijnego) oraz wystawy „Więźniowie Majdanka” czy „Przestrzeń pamięci”.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Żukowie aktywnie korzystają z oferty kulturalnej kin i teatrów. Po wrześniowej projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reż. Denisa Delića w WDK przyszedł czas na spotkanie z żywą sztuką. Tym razem Kielecki Teatr Lektur zaproponował młodzieży spektakl „Kartki z powstania”  na podstawie prozy Mirona Białoszewskiego. Poruszająca treść, znakomita gra aktorska i efekty dźwiękowe pozwoliły przybliżyć młodym ludziom realia wojny i mechanizmy nią rządzące.

Czytaj więcej...

18 października 2018 r. trzydziestu trzech uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w pieszym rajdzie do Suszna. Część drogi uczniowie pokonali autobusem, część przeszli pieszo. Po dotarciu do celu spotkali się w świetlicy, by wziąć udział w zajęciach warsztatowych o tematyce historycznej.

Czytaj więcej...

12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony trudnej pracy nauczyciela.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie