Szkoła Podstawowa w Żukowie

By tradycji stało się zadość, Święty Mikołaj obdarował społeczność uczniowską prezentami. W szkole zapachniało już świętami...

 

Czytaj więcej...

Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.
Ludwik Jerzy Kern


6 grudnia uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych z Różanki i Orchówka wzięli udział w niecodziennym koncercie. Zespół muzyków z łódzkiej grupy koncertowej "Wirtuoz" zabrał młodzież we wspaniałą muzyczną podróż.

 

Czytaj więcej...

Podobny obraz29 listopada obchodziliśmy w szkole "andrzejki". Dawniej miały one charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie.Obecnie przekształciły się one w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

 

Czytaj więcej...

23 listopada  dzieci z klasy I i II naszej szkoły uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Szkole Podstawowej w Żukowie obchodzenie święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, uczyły się wierszyków o misiach, bawiły się w starego niedźwiedzia, tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pokochaj pluszowego misia".

Czytaj więcej...

Czy to nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem… Świat jest taki ciekawy… Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o wszystkim wiedzieli, prawda?

Ania Shirley

Kierowani ciekawością odkrywania tego co nieznane, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie uczestniczyli w wycieczce do Teatru Muzycznego w Lublinie. Jej celem było obejrzenie spektaklu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie