Szkoła Podstawowa w Żukowie

W środę 24 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie miało miejsce uroczyste pasowanie na ucznia.

 

Starsi koledzy brawurowo poprowadzili tę uroczystość. Przywitali gorąco Panią Dyrektor Szkoły Marzannę Semeniuk,  Pana Wójta Gminy Włodawa Tadeusza Sawickiego, rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności. Przy burzy oklasków, w odświętnych strojach błysnęły talentem recytatorskim, wokalnym, matematycznym oraz tanecznym pod czujnym okiem wychowawczyni pani Iwony Guczko.

 

Po programie artystycznym, dyrektor szkoły Marzanna Semeniuk uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „… być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły…”.    „Pasuję Cię na ucznia”- mówiła Pani Dyrektor, dotykając kredką- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców, także wychowawczyni nie kryła wzruszenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

W tym uroczystym dniu  Dyrektor Szkoły Marzanna Semeniuk w imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły podziękowała Panu Wójtowi Tadeuszowi Sawickiemu odchodzącemu na emeryturę. Wyraziła wdzięczność  za pomoc w trudnych chwilach, za wsparcie i dobre słowo.  Zapewniła, że nasza szkoła zawsze powita Pana Wójta z ogromna radością. Z całego serca za wszystko dziękujemy.

 

„Panie Wójcie proszę pamiętać, że emerytura to nie koniec aktywności - to początek nowego rozdziału życia, w którym wreszcie znajdzie Pan czas dla siebie, realizację swoich marzeń. Życzymy Panu wszystkiego najlepszego.”

Do podziękowań dołączyła się również  Rada Rodziców i uczniowie szkoły.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Matczukowi za udostępnienie zdjęć i filmu.

 

Copyright © 2017-2023.
Szkoła Podstawowa w Żukowie