Szkoła Podstawowa w Żukowie

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięli udział niecodziennym wydarzeniu. 21 maja 2019 r. dzięki uprzejmości dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie, p. Leszka Młynarczyka oraz opiekuna Szkolnego Koła Teatralnego „Korale”, p. Ewy Krzywani, młodzież miała okazję spotkać niezwykłych pasjonatów gry aktorskiej – Teatr Oko i MMS Impro+ z Rudy Huty.

Zespół, znany publiczności już od 2006 roku, początkowo występował jako grupa kabaretowa,  a następnie skupił się na przekładzie tekstu słownego na środki wyrazu sztuki teatru współczesnego. W Korolówce- Osadzie Marcin, Szymon i Paulina pod przewodnictwem Marcina Woszczewskiego zbudowali niesamowitą atmosferę, dzięki której nieznani sobie wcześniej ludzie zaczęli swobodnie wyrażać myśli, tworzyć zabawne historie, odgrywać  role…Wielokrotnie finał realizacji zadań warsztatowych był zaskakujący i przekomiczny. Wszystkich uczestników zachwyciły zaproponowane nowe metody doskonalenia umiejętności aktorskich czy w ogóle improwizacyjnych. Przyjemne otoczenie, otwartość i życzliwość zarówno organizatorów, jak i prowadzących „Plantację Impro”, pozwoliły młodym ludziom na nowo odkryć  radość płynącą z odbioru sztuk teatralnych oraz satysfakcję wynikającą ze współtworzenia teatru.

 

- Warto raz na jakiś czas zafundować sobie tego typu warsztaty i zaprzyjaźnić się na dobre ze sztuką, teatrem, aktorami, by samemu stać się częścią tego fantastycznego świata, który pozwala choć przez chwilę zapomnieć o tym, że już na jutro trzeba będzie jednak coś przygotować. A  improwizacja z pewnością w życiu nieraz się przyda –komentowały dziewczęta z klasy VIII – Julia i Weronika.

 

Wszystkim, którzy uczęszczają na zajęcia koła teatralno – literackiego w SP Żuków, na tyle spodobało się  to artystyczne przedsięwzięcie, że planują wpisać je do kalendarium szkolnych wydarzeń i tradycji.

 

Organizatorem spotkania była p. M. Żakowska, opiekę nad uczniami sprawowała p. Renata Grzegorczyk.

 

 

 

Copyright © 2017-2023.
Szkoła Podstawowa w Żukowie