Szkoła Podstawowa w Żukowie

Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który realizowany jest od 2003 roku. Jego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.


Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.  Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.


11 października z okazji Święta Drzewa w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Włodawa, panem Włodzimierzem Czeżykiem. Opowiedział on uczniom o lasach i ich roli w przyrodzie i gospodarce człowieka. Po prezentacji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań.

Uczniowie przyłączyli się też do akcji sadzenia drzew. 13 października przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Łucja Matwiejuk, Karolina Zielińska, Wiktoria Kaczmarzewska, Daniel Janik i Paweł Daciuk  przygotowali miejsce pod sadzonkę i wspólnie zasadzili drzewko. Świerk srebrny, gatunek drzewa z rodziny sosnowatych, otrzymał imię "Stefan".

 

 

Spotkanie z leśnikiem, 11.10.2017 r. - galeria

 

Święto Drzewa, 13.10.2017 r. - galeria

 

 

 

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie