Szkoła Podstawowa w Żukowie

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź kiedyś posiadał własnego pluszowego misia. Maskotka ta nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.


W tym roku dzień misia przypadał 25 listopada w sobotę. Dlatego też uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Żukowie obchodzili ten dzień wcześniej, bo 22 listopada. Każdy zabrał tego dnia ze sobą do szkoły ulubionego misia. Dzień wypełniły uczniom zabawy z misiami i bajki z misiem w roli głównej. Bajki czytały uczniom panie nauczycielki oraz goście: pani dyrektor Marzanna Semeniuk oraz pan Marek Nowosad - policjant, który tego dnia odwiedził naszą szkołę.


Ciekawostki:

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misie. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN, akcji “Miś” (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin) czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

 

Dzień misia, 22.11.2017 r.

 

 

 

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie