Szkoła Podstawowa w Żukowie

16 marca uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół Gminy Włodawa" i zapisali się na warsztaty Programista, mieli możliwość wziąć udział w niezwykłych zajęciach. Uczyli się budować niesamowite roboty i programować je tak, by jeździły i robiły to wszystko, co podpowie wyobraźnia.

Młodzi inżynierowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem już w listopadzie. Po zapoznaniu się z podstawami programowania komputerów przyszedł czas na zadania bardziej praktyczne. Gdy późnym popołudniem za oknami szalała już zamieć, nasi uczniowie zdobywali wiedzę z budowy i programowania robotów oraz poznawali różne techniczne terminy oraz nowe słowa w języku angielskim, gdyż do budowania robota i sterowania nim używali anglojęzycznej aplikacji EV3 Programmer.


Taka aktywna forma nauki z całą pewnością pozwoli uczniom lepiej zrozumieć takie przedmioty jak informatyka, technika i matematyka. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Choć zajęcia sprzyjają pracy w grupie, pozwalają jednak każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.

Wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło uczniom wiele satysfakcji i radości. Z niecierpliwością będą czekać na następne warsztaty, które odbędą się dopiero za miesiąc.

 

 

LEGO® MINDSTORMS® - budowanie, programowanie i testowanie rozwiązań opartych na technologii i robotyce.

Copyright © 2017-2018.
Szkoła Podstawowa w Żukowie