Szkoła Podstawowa w Żukowie

W październiku 2023 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie już po raz czwarty przystąpiła do  Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" zainicjowanej  przez   Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Tym razem uczniowie starszych klas połączyli przyjemne z pożytecznym i oprócz lektur  sięgnęli po książki poświęcone ich pasjom. Prym wiodły teksty związane z rozmaitymi dziedzinami sportu, szczególnie z piłką nożną. Nie dziwił więc widok uczniów zafascynowanych historią „Lewego. Chłopaka, który zachwycił świat” czy pochłoniętych opowieścią o „Messim. Małym chłopcu, który stał się wielkim piłkarzem”.

 

Najmłodsi  od rana zaangażowali się w „czytanie na śniadanie”. Przy pięknie przygotowanym wspólnym stole delektowali się przygodami bohaterów wybranych przez siebie książek, a na deser raczyli się wierszykami o jesieni i jej pysznych darach. 

 

Duże zainteresowanie akcją wśród uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz  pomoc przy  jej realizacji każdego roku motywuje do podjęcia wysiłku, który okazuje się dla wszystkich wielką przyjemnością płynącą z czytania.

 

Copyright © 2017-2023.
Szkoła Podstawowa w Żukowie