Szkoła Podstawowa w Żukowie

Za nami kolejny okres wytężonej pracy, niecodziennych doświadczeń i przeżyć. Z powodu pandemii dla wszystkich był to trudny czas pełen lęku o siebie i najbliższych, lęku o przyszłość. Życie przygotowało dla nas egzamin z cierpliwości, pomysłowości, empatii, radzenia ze stresem, wytrwałości w walce z przeciwnościami. Wszyscy nagle musieliśmy odkryć w sobie przeróżne talenty. 

 

Nauczyciele zostali z dnia na dzień postawieni w sytuacji prowadzenia lekcji bez kontaktu bezpośredniego z uczniem. Nie wszyscy jesteśmy z wykształcenia informatykami, nie było nam łatwo. Odkrywaliśmy, wspólnie z uczniami możliwości prowadzenia lekcji on-line. Dziękuję Nauczycielom za wytrwałość, zaangażowanie, cierpliwość, poświęcenie, za walkę o każdego ucznia, który pozostawał bez kontaktu ze szkołą.

 

Ogromne podziękowania w imieniu nauczycieli składam na ręce Rodziców. Przypadła Wam rola domowych nauczycieli. Od Was zależało, czy dziecko brało udział w zajęciach online, czy przesłało pracę domową, nauczyło się. Musieliście nieustanie mobilizować dzieci do nauki, pomagać. To było niezwykle wyczerpujące. Dziękujemy Wam za współpracę, za słowa wsparcia, za zrozumienie sytuacji. 

 

Życie i zdrowie są najważniejsze, więc nie martwcie się brakami wiedzy i umiejętności uczniów. Mamy czas. W przeszłym roku nadrobimy, pomożemy i wspólnymi siłami damy radę. Zdobyliśmy już pewność, że możemy wzajemnie na siebie liczyć.

Uczniowie, to Wy byliście najbardziej doświadczeni przez nową sytuację. Przez wiele miesięcy przebywaliście bez rówieśników, nauczycieli. Mając tyle energii musieliście funkcjonować  w domu. Ile trzeba mieć inwencji twórczej, aby wypełnić wolny czas, nie nudząc się. Martwiliśmy się o Was drodzy Uczniowie, o to jak znosicie izolację, z którą nawet  dorośli mieli problem.  Nasz teren nazywany był zieloną wyspą ze względu na brak zakażeń wirusem COVID. Możemy być z siebie dumni.  Większość z Was poradziła sobie doskonale ze zdalnym nauczaniem.  Jest nadzieja, że spotkamy się we wrześniu i nadrobimy stracony czas.  

 

26 czerwca pożegnaliśmy „wspaniałą dziesiątkę” – uczniów 8 klasy. Bez Was szkoła nie będzie taka sama: bez dźwięków gitary,  bez  Waszych szalonych pomysłów. Byliście zgraną, bezkonfliktową klasą. Wchodzicie w nieznany etap edukacji, ale miejcie świadomość, że jesteście do niego dobrze przygotowani. Okres nauki w tej szkole zaopatrzył Was w wiedzę i doświadczenie.  Wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą teraz procentowały. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych. Życzymy Wam odwagi  na dalszą wędrówkę nowymi ścieżkami, wiary we własne możliwości.

 

Wszystkim uczniom gratuluję sukcesów w nauce.

 

W roku szkolnym 2019/20 szesnastu uczniów naszej szkoły otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Wśród najlepszych są:

z klasy IV :Wiktoria D., Oliwia D., Patryk K.,

z klasy V: Maja D., Zuzanna Z.,  Karolina H., Nikola C.,

z klasy VI: Julia, Oliwia, Karolina, Ewelina, Maja,

z klasy VII: Łukasz Dz., Łukasz D.,

z klasy VIII: Karolina K., Amelia M.

 

Pracownikom szkoły, Rodzicom i Uczniom życzę  udanych, zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych wakacji. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny.  Nie zapomnijcie o bezpieczeństwie.

                                                           

  Dyrektor szkoły   

Marzanna Semeniuk

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie