Szkoła Podstawowa w Żukowie

Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w szkole.

Hitem dnia okazał się "Dzień bez plecaka". Uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, a przybory szkolne i podręczniki mieli pochowane w nietypowych przedmiotach. Były to wiaderka, walizki na kółkach, opakowania po proszkach, miśki a nawet szuflady. Ciekawym punktem dnia okazała się też być galeria żywych obrazów. Uczniowie klasy siódmej prezentowali informacje o słynnych dziełach sztuki przebrani za bohaterów takich dzieł jak Dama z łasiczką, Dziewczynka z chryzantemami czy Stańczyk.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na sygnalizowane potrzeby, Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".

 

Przewidziano wystąpienia: "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?" - z p. Anna Radziwiłko - psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać; "Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?" - p. dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji - specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.

 

Link do wideokonferencji:

Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”. Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. Link zostanie Państwu przesłany oddzielną wiadomością

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się  w akcję #MuremZaPolskimMundurem i wykonali piękne prace. Swoimi kartkami chcieli dać wyraz swoich podziękowań i wsparcia dla żołnierzy wojsk operacyjnych Sił Zbrojnych RP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji - pełniących służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy. Kartki zostaną przekazane obrońcom naszych granic.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie