Szkoła Podstawowa w Żukowie

W ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach MEiN przekazuje Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

  • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;
    film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU
    film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8
  • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

 

Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

 

Załączniki:

  1. Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne
  2. Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne - komunikat MEiN

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie