Szkoła Podstawowa w Żukowie
Filtr
  • Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”. Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. Link zostanie Państwu przesłany oddzielną wiadomością

  • Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. lubelskim!
    Już 25 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa lubelskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 24 listopada (środa) do godziny 12:00.
    - Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
     
  • W październiku 2021 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie po raz kolejny przystąpiła do  Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" zainicjowanej  przez   Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

    Uczniowie klas 5-8 zgromadzili się w specjalnie przygotowanym miejscu korytarza szkolnego i rozpoczęli wspólne czytanie "Latarnika" H. Sienkiewicza. W przerwach zadawali pytania dotyczące tekstu i elementów świata przedstawionego utworu. Dodatkowo uczennice klasy 8 przebrały się w stroje inspirowane modą początku XX wieku. Dziewczęta i chłopcy z  klas 1-3 skoncentrowali się na twórczości Jana Brzechwy. Czytaniu tekstów towarzyszyły zabawy oraz quizy przygotowane przez wychowawczynie tych grup - prym wiodła klasa 3, która zaproponowała młodszym kolegom inne pozycje książkowe warte uwagi - m.in. „Asiunię", „ Drzewo do samego nieba” czy „Afrykę Kazika".

     

  • We Włodawie rozpoczęła działalność nowa poradnia psychologiczno - psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży.

  • 17 września 2021 r. w naszej szkole odbył się uroczysty koncert w celu upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku.

     

    Podczas koncertu usłyszeliśmy najpiękniejsze i niezapomniane pieśni i piosenki patriotyczne oraz wojskowe z różnych okresów walk o niepodległość. Uczniowie klasy VII i VIII wykazali się talentem wokalnym oraz świetnym opanowaniem tekstów, często wielozwrotkowych. Usłyszeliśmy takie pieśni jak: Rozkwitały pąki białych róż, Piechota, Dziś idę walczyć, Mamo, Dziewczyna z granatem. Koncert uświetniły melodie grane przez Oliwię i Zuzię na saksofonie i trąbce (Rota, Wojenko, wojenko).

  • Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu "Clean Up The World", wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie 17 września posprzątali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę.

     

  • W ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach MEiN przekazuje Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

  • 25 czerwca 2021 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2020/2021 oraz ósmoklasistów, którzy w tym dniu ukończyli edukację w szkole podstawowej. Uroczystość odbyła się przed budynkiem szkoły.

  • Pierwszy dzień czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Karaoke, zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek przygotowany przez rodziców, losowanie upominków oraz stoisko z watą cukrową i lodami - umiliły dzieciom ten dzień.

  • Szanowni Państwo,

     

    uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

     

    Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o konkursie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji na Państwa stronie internetowej, w social mediach (Facebook, LinkedIn itp.) oraz rozpowszechnienie jej wśród nauczycieli i zachęcenie uczniów do udziału.

     

    Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

     

    Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

     

    Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.

  • Święto Chrztu Polski  ustanowił Sejm RP przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W  założeniu  święto  ma na celu „ upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy  na doniosłość  decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

    Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość narodu polskiego. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

  • Do wszystkich rodziców dzieci z przedszkola zostały wysłane maile z wiadomością powitalną i zaproszeniem do założenia konta w e-dzienniku. Rodzice, którzy już korzystają z e-dziennika, mogą tego maila zignorować. Pozostałych zapraszam do założenia konta i korzystania z e-dziennika. Jeśli wśród rodziców dzieci z przedszkola jest osoba, która nie otrzymała takiej wiadomości, oznacza to, że jej adresu nie ma w bazie danych dziennika. Można te dane uzupełnić przesyłając swój aktualny adres mailowy do administratora dziennika na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

     

  •  

     

    Niech Zmartwychwstanie Pańskie,które niesie odrodzenie duchowe,napełni wszystkich spokojem i wiarą,da siłę w pokonywaniu trudności
    i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

    Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Dyrekcja i Pracownicy
    Szkoły Podstawowej w Żukowie.

     

     

     Rys. Oliwia , kl. VII

  • Zarządzenie nr 22/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 26 marca 2021 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

  • Szanowni Uczniowie i Rodzice

    Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”. W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.

  • Zarządzenie nr 19/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 12 marca 2021 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

  • Rodzinny konkurs pt. „Koszyczek wielkanocny”

  • Zarządzenie nr 18/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 26 lutego 2021 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

  • OGŁOSZENIE

    W związku z rozpoczęciem rekrutacji do klasy I oraz oddziału przedszkolnego prosimy pobierać w sekretariacie szkoły, w Zamiejscowym Oddziale Przedszkolnym w Korolówce lub ze strony www.spzukow.pl następujące dokumenty:

    – wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I/oddziału przedszkolnego (dotyczy dzieci nieuczęszczających jeszcze do oddziałów z obwodu i spoza obwodu szkoły).

    - deklaracje o kontynuacji nauki w oddziale przedszkolnym.

     

    Dzieci z obwodu szkoły, które aktualnie uczęszczają do oddziału przedszkolnego w Korolówce zostają przyjęte na podstawie deklaracji rodziców o kontynuowaniu nauki w roku szkolnym 2022/2023. Dzieci spoza obwody szkoły, które już uczęszczają do oddziału przedszkolnego składają wniosek ponownie.

     

    Termin pobierania i składania dokumentów:

    od 28.02.2022 r. do 04.03.2022 r. –dzieci z obwodu już uczęszczające do oddziału przedszkolnego – deklaracje o kontynuacji

    od 01.03.2022 r. do 25.03.2022 r. –dzieci z obwodu Szkoły (dotąd nieuczęszczające do ZOP w Korolówce)

    do 14.05.2022 r. –dzieci spoza obwodu Szkoły.

     

    W celu zapisania dziecka rodzice/opiekunowie prawni dostarczają:
    • wniosek o przyjęcie dziecka,
    • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (oryginał) – do wglądu,
    • w przypadku opiekunów prawnych – oryginał dokumentu ustanawiającego opiekunów prawnych (np. orzeczenia sądu)

     

    Dokumenty do pobrania tutaj:

     

     

  • Zarządzenie  nr  16/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 12 lutego 2021 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

  • Zarządzenie  nr  15/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 29 stycznia 2021 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

  • Zarządzenie  nr  14/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 18 stycznia 2021 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

  • Od dnia 18 stycznia 2021 r. kl. 1 - 3 wracają do nauki stacjonarnej, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przypominam, że do szkoły, oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji. Rodzice mają obowiązek zaopatrzenia dzieci w indywidualną osłonę nosa i ust. Opiekunowie przyprowadzający dzieci do ZOP w Korolówce mogą wejść do przestrzeni wspólnej, zachowując zasady:

    • 1 opiekun z dzieckiem,
    • dystans od kolejnego opiekuna min.1,5 m,
    • dystans od pracownika szkoły min.1,5 m,
    • osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk,
    • bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
  • Zarządzenie  nr  10/2020/21

    dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie

    z dnia 27 listopada 2020 r.

    o obowiązku realizacji podstawy programowej w formie kształcenia na odległość

    Działając na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18.11.2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządza się, co następuje:

  • I Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" w naszej szkole

     

    W październiku 2020 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie przystąpiła do I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" zainicjowanej  przez   Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

  • Dnia 13.10.2020 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Z powodu trwającej pandemii nie było możliwości  zorganizowania uroczystej akademii na wzór lat ubiegłych. Chcąc złożyć nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia, a jednocześnie zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa, uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Żakowskiej przygotowali uroczysty apel.

  • Dnia 14.10.2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl I. Ze względu na trwającą pandemię w uroczystości mogli wziąć udział jedynie rodzice uczniów kl. I, przedstawiciele SU i p. dyrektor Marzanna Semeniuk. Po występach przygotowanych przez najmłodszych pod kierunkiem wychowawcy p. Ewy Żakowskiej oraz po przebytych próbach na odwagę, wytrzymałość i zwinność, uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także słodkie upominki.  Rodzice przygotowali dla wszystkich pyszny tort.

  • Zgodnie z decyzją Sanepidu we Włodawie zajęcia w Szkole Podstawowej w Żukowie i Zamiejscowym Oddziale Przedszkolnym w Korolówce odbywają się w systemie zdalnym, w terminie od dn. 16.10.2020 r. do 23.10.2020 r. Dzień 15.10.2020 r. jest dniem wolnym danym z puli dni dyrektorskich, zgodnie z Uchwałą 12/2020/21 z dn. 14.10.2020 r.

  • W ramach akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2020" uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie posprzątali teren wokół szkoły.

  • Sadzenie drzewek wokół szkoły

  • Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.

  • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego  2020/2021, 1 września 2020:

     

    Godz. 8.00 - ZOP w Korolówce w Sali świetlicy

    Godz. 9.00 - Szkoła Podstawowa w Żukowie na boisku szkolnym. W razie braku pogody w budynku szkoły.

     

    Do budynku szkoły będą mogli wejść, w drodze wyjątku,  wyłącznie rodzice uczniów klasy pierwszej. Wszystkich prosimy o założenie maseczek.

  • Za nami kolejny okres wytężonej pracy, niecodziennych doświadczeń i przeżyć. Z powodu pandemii dla wszystkich był to trudny czas pełen lęku o siebie i najbliższych, lęku o przyszłość. Życie przygotowało dla nas egzamin z cierpliwości, pomysłowości, empatii, radzenia ze stresem, wytrwałości w walce z przeciwnościami. Wszyscy nagle musieliśmy odkryć w sobie przeróżne talenty. 

     

    Nauczyciele zostali z dnia na dzień postawieni w sytuacji prowadzenia lekcji bez kontaktu bezpośredniego z uczniem. Nie wszyscy jesteśmy z wykształcenia informatykami, nie było nam łatwo. Odkrywaliśmy, wspólnie z uczniami możliwości prowadzenia lekcji on-line. Dziękuję Nauczycielom za wytrwałość, zaangażowanie, cierpliwość, poświęcenie, za walkę o każdego ucznia, który pozostawał bez kontaktu ze szkołą.

  • 4 marca w Szkole Podstawowej w Różance odbył się III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce. Gratulujemy!

  • W związku z ogłoszeniem rekrutacji do klasy I oraz oddziału przedszkolnego prosimy pobierać w sekretariacie szkoły, w Zamiejscowym Oddziale Przedszkolnym w Korolówce lub ze strony www.spzukow.pl następujące dokumenty:

    – wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I/oddziału przedszkolnego (dotyczy dzieci nieuczęszczających jeszcze do oddziałów z obwodu i spoza obwodu szkoły). Dzieci z obwodu szkoły, które aktualnie uczęszczają do oddziału przedszkolnego w Korolówce zostają przyjęte „z urzędu” na podstawie deklaracji rodziców o kontynuowaniu nauki w roku 2020/2021. Dzieci spoza obwody szkoły, które już uczęszczają do oddziału przedszkolnego składają wniosek ponownie.

  • Wybuchowe i wyrafinowane pokazy doświadczeń chemicznych są najlepszym sposobem zachęcenia młodzieży do rozwijania pasji badawczych i naukowych. Dlatego 20 lutego 2020r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z fizyki i chemii prowadzone w formie pokazów. Najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia przeprowadzane były przy asyście młodzieży.

  • Doskonała zabawa na lodowisku Icemania oraz warsztaty literackie w Lublinie.

  • 10. 01. 2020 r. - fotoreportaż

  • Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
    Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
    Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
    Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
    C.K.Norwid

     

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  • 13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Orchówku odbył się I Gminny Wielobój Sprawnościowy Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło 120 uczniów ze szkół podstawowych z Różanki, Żukowa i Orchówka. Wielobój odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-IV i klasy V-VIII.

  • 6 grudnia Święty Mikołaj obdarował społeczność uczniowską prezentami. Jednym z nich był koncert Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej: „Boże Narodzenie w baroku”.

  • 2 grudnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Różance uczestniczyli we wspólnej wycieczce do Sandomierza.

     

    W programie wycieczki znalazły się m.in. spacer po Rynku znajdującym się w centrum starówki Sandomierza, w czasie którego uczniowie poznali nie tylko zabytki, ale i legendy z nim związane oraz wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie można było przymierzyć rycerskie stroje i zrobić sobie w nich zdjęcie.

  • 29 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które przygotował samorząd uczniowski.

  • W listopadzie uczniowie klas I – III postanowili uczcić kolejną rocznicę urodzin pluszowego misia. Z tej okazji przez cały tydzień podejmowali szereg działań: tworzyli portrety swoich ulubieńców, uczyli się piosenek, rozwiązywali zagadki i czytali opowiadania o niedźwiadkach. Dodatkowo, wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje maskotki, które zamieszkały w specjalnie przygotowanych miejscach -  pod „Magicznymi Drzewami”. Te sympatyczne, miłe w dotyku pluszowe zabawki są przecież nie tylko naszymi ulubieńcami, ale też serdecznymi przyjaciółmi. Pocieszają, dodają otuchy, są uwielbiane przez dzieci na całym świecie.

  • 11 listopada 2019 r. przedstawiciele Urzędu Gminy Włodawa, Szkoły Podstawowej w Żukowie i Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa oraz licznie zgromadzona lokalna społeczność oddali hołd poległym za wiarę i ojczyznę mieszkańcom wsi Żuków.

    Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęło spotkanie przy pomniku, przed którym złożono wieńce i zapalono znicze. Po chwili  refleksji ks. proboszcza Marka Śliwy nt. bohaterskich czynów i poświęcenia  dawnych pokoleń patriotów uczestnicy udali się do świetlicy, w której mieli okazję obejrzeć spektakl, będący nie tylko próbą zainscenizowania kilku obrazów z czasów zaborów i walk, ale także wyrazem szacunku i uznania dla wyzwolicieli i obrońców ojczyzny.

  • W piątek, 8 listopada nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godz. 11:11 zorganizowano wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

  • 28 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Celem pierwszego z nich było promowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze. Starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. "Przeciwdziałanie agresji. Bezpieczeństwo w Internecie".

  • 16 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

  • 14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klasy drugiej przygotowali część artystyczną pod kierunkiem pań: Czesławy Osińskiej, Iwony Guczko i Ewy Żakowskiej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Uroczystość uświetnił swoją obecnością także pan Dariusz Semeniuk, wójt gminy Włodawa.

  • W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 w naszej szkole realizowany był projekt Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół Gminy Włodawa. W ramach projektu młodzież uczestniczyła w licznych zajęciach pozalekcyjnych i warsztatowych. Choć ostatnie zajęcia odbyły się w czerwcu, na uczniów, którzy wzięli udział w projekcie, czekała jeszcze niespodzianka - trzydniowa wycieczka do Łodzi. Nie ponosili oni żadnych kosztów związanych z wyjazdem, gdyż zostały one w całości pokryte z budżetu projektu.

  • Pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2019”. Jest to społeczna kampania ekologiczna odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września, której celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań mających na celu poprawę stanu środowiska naturalnego.

  • 19 września uczniowie klasy IV wzięli udział w X Rajdzie Śladami Walk Partyzanckich. Uroczystości rozpoczęły się na Cmentarzu Wojennym we Włodawie, gdzie uczestników rajdu powitał Starosta Andrzej Romańczuk, po czym uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

  • 2 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
    Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Marta Wawryszuk, Sekretarz Gminy Włodawa. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne, a przede wszystkim uczniów, którym życzyła przyjemnej i zarazem owocnej nauki.

  • Szczęśliwej drogi, już czas...

     

    19 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019 oraz ósmoklasistów, którzy ukończyli szkołę. Uroczystość poprzedzona Mszą Świętą w kościele parafialnym odbyła się przed budynkiem szkoły.

  • 04.06.2019 r. uczniowie klas: II, VII i VIII pojechali do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Po dotarciu na miejsce uczniowie się rozdzielili. Klasa II wzięła udział w grze terenowej, klasy VII i VIII wybrały lekcję o historii pisma i książek.

  • W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie.

    (J. Connoly)

                

    W doskonałych nastrojach i z wielkim apetytem na dobrą zabawę uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie rozpoczęli obchody Dnia Dziecka. 30 maja o godz. 9.00 klasy 1-3 przystąpiły do zawodów szybkościowo-zwinnościowych. W rywalizacji o tytuł mistrza najlepsza okazała się klasa II, drugie miejsce zajęła klasa I, natomiast trzecie- klasa III. Wszyscy mali sportowcy otrzymali pamiątkowe medale. W tym czasie klasy IV-VIII skupiły się na potyczkach intelektualnych w ramach międzyszkolnego konkursu WIELKI TEST Z HISTORII. Polskie symbole narodowe.

  • Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięli udział niecodziennym wydarzeniu. 21 maja 2019 r. dzięki uprzejmości dyrektora ZSCKR w Korolówce-Osadzie, p. Leszka Młynarczyka oraz opiekuna Szkolnego Koła Teatralnego „Korale”, p. Ewy Krzywani, młodzież miała okazję spotkać niezwykłych pasjonatów gry aktorskiej – Teatr Oko i MMS Impro+ z Rudy Huty.

  • 14 maja w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie przeprowadzono powiatowe eliminacje 38. Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie prezentowali wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. Jury oceniało dobór repertuaru, dykcję recytatora, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.

  • 13 maja w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyły się warsztaty profilaktyczne "Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci". Zajęcia przeprowadzone zostały przez psychologa z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.

  • W Szkole Podstawowej w Żukowie odbyła się akademia poświęcona 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystości było rozwijanie wiadomości o historii Polski, rozbudzanie świadomości narodowej oraz promowanie patriotyzmu poprzez różne formy aktywności uczniów m. in. muzyczne i plastyczne.

  • W kwietniu br. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Współczesnej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Orchówku.

  • W kwietniu, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie posadzili na terenie przy szkole nowe drzewka.

  • Uczennica naszej szkoły, Karolina Horszczaruk, zdobyła wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Gratulujemy!

  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie udali się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. "Królewna Śnieżka". Jest to jedna z najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność.

     

    Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu zabawnych krasnali dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych emocji.

  • 22 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Włodawa odbyły się gminne eliminacje 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

  • W ramach realizacji  programu profilaktycznego Szkoły Podstawowej w Żukowie i programów ogólnopolskich "Trzymaj formę", "Bieg po zdrowie" oraz  "Programu dla szkół" organizowanego przez KOWR i UE odbyła się szkolna impreza promująca zdrowy styl życia.

     

  • 15 marca w naszej szkole był niezwykle barwnym dniem, gdyż w czasie przerw na korytarzu można było spotkać boginie, bogów oraz nimfy ze starożytnej Grecji.

     

    Uczniowie klasy piątej i ósmej przebrani za bohaterów mitologicznych zaprosili do wspólnej zabawy, której celem było poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów starożytnych cywilizacji.

  • Dnia 28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się powiatowe zawody piłki ręcznej dziewcząt. Najlepsze okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, które uzyskały awans na zawody rejonowe. W meczu finałowym po zaciętej walce zapewniły sobie zwycięstwo pokonując Szkołę Podstawową z Różanki 3:2.

  • 21 lutego w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Zamoyskich. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Orchówka, Różanki  i Żukowa oraz gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

  • 8 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyła się zabawa choinkowa. Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych, była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich biorących w niej udział uczniów.

     

  • Kochana babciu, kochany dziadku, dziś wam przynoszę po jednym kwiatku, do tego dokładam serdeczne życzenia, niech wam się spełnią wszystkie marzenia!

    W styczniu babcie i dziadkowie obchodzą swoje wielkie święto. Laurki, wiersze, upominki, mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Uczniowie naszej szkoły do życzeń dołączyli ciepłe słowa o babcinym oddaniu i dziadkowej miłości w postaci wierszyków i piosenek.

  • 11 stycznia w naszej szkole odbyły się trzy spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. 


    Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w pogadance na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz warunkach, jakie muszą być spełnione, aby otrzymać kartę rowerową.

  • I pomyśl, jakie to dziwne,że Bóg miał lata dziecinne,
    matkę, osiołka, Betlejem.

    ks. Jan Twardowski

     

    Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. Czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. 21 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które wprowadziło atmosferę najpiękniejszych w roku świąt. Uczniowie przypomnieli wszystkim sens i cel świętowania: przyjęcie Bożej miłości i przekazywanie jej innym.

  • By tradycji stało się zadość, Święty Mikołaj obdarował społeczność uczniowską prezentami. W szkole zapachniało już świętami...

     

  • Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.
    Ludwik Jerzy Kern


    6 grudnia uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych z Różanki i Orchówka wzięli udział w niecodziennym koncercie. Zespół muzyków z łódzkiej grupy koncertowej "Wirtuoz" zabrał młodzież we wspaniałą muzyczną podróż.

     

  • Podobny obraz29 listopada obchodziliśmy w szkole "andrzejki". Dawniej miały one charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie.Obecnie przekształciły się one w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

     

  • 23 listopada  dzieci z klasy I i II naszej szkoły uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Szkole Podstawowej w Żukowie obchodzenie święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, uczyły się wierszyków o misiach, bawiły się w starego niedźwiedzia, tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pokochaj pluszowego misia".

  • Czy to nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem… Świat jest taki ciekawy… Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o wszystkim wiedzieli, prawda?

    Ania Shirley

    Kierowani ciekawością odkrywania tego co nieznane, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie uczestniczyli w wycieczce do Teatru Muzycznego w Lublinie. Jej celem było obejrzenie spektaklu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

     

  • 15 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie odbyły się eliminacje powiatowe XXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, któremu w tym roku przyświeca temat "NARODZINY ŚWIATÓW - FANTASTYKA W LITERATURZE".

  • 9 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie uczcili 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystości przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem p. Ewy Żakowskiej i p. Renaty Grzegorczyk.

     

  • W niedzielę 28 października w świetlicy w Żukowie odbył się niecodzienny koncert. W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa w Żukowie we współpracy z Urzędem Gminy we Włodawie zorganizowała "Koncert dla Niepodległej".

     

  • W październiku obchodziliśmy nieformalne polskie święto - Dzień Kundelka, czyli święto wszystkich wielorasowych psów obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

  • W środę 24 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie miało miejsce uroczyste pasowanie na ucznia.

     

    Starsi koledzy brawurowo poprowadzili tę uroczystość. Przywitali gorąco Panią Dyrektor Szkoły Marzannę Semeniuk,  Pana Wójta Gminy Włodawa Tadeusza Sawickiego, rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności. Przy burzy oklasków, w odświętnych strojach błysnęły talentem recytatorskim, wokalnym, matematycznym oraz tanecznym pod czujnym okiem wychowawczyni pani Iwony Guczko.

     

  • 18 października 2018r uczniowie klas I-III wyruszyli marszem niepodległości spod szkoły przez całą wieś Żuków. Maszerującym towarzyszyły piosenki patriotyczne i podniosły nastrój.

     

  • We czwartek 11 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbył się I etap Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Chełmską Bibliotekę Pedagogiczną. Celem konkursu jest popularyzacja książki, literatury i czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno języka ojczystego oraz uczczenie jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mimo że do konkursu przystąpiło pięcioro zasługujących na uznanie uczniów, jury w składzie: Małgorzata Żakowska i Ewa Żakowska, postanowiło zakwalifikować do następnego etapu Oliwię Łojewską z klasy V. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w czytelniczym przedsięwzięciu.

  • Tuż przed 75. rocznicą  powstania więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Żukowie udali się do znajdującego się w Lublinie Państwowego Muzeum na Majdanku – najstarszej w Europie instytucji muzealnej upamiętniającej ofiary drugiej wojny światowej i jednego z najbardziej znaczących pomników historii w województwie lubelskim. Oprócz obiektów historycznych młodzież miała sposobność obejrzeć muzealia (m. in. ubrania, przedmioty osobiste, kultu religijnego) oraz wystawy „Więźniowie Majdanka” czy „Przestrzeń pamięci”.

  • Uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Żukowie aktywnie korzystają z oferty kulturalnej kin i teatrów. Po wrześniowej projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reż. Denisa Delića w WDK przyszedł czas na spotkanie z żywą sztuką. Tym razem Kielecki Teatr Lektur zaproponował młodzieży spektakl „Kartki z powstania”  na podstawie prozy Mirona Białoszewskiego. Poruszająca treść, znakomita gra aktorska i efekty dźwiękowe pozwoliły przybliżyć młodym ludziom realia wojny i mechanizmy nią rządzące.

  • 18 października 2018 r. trzydziestu trzech uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w pieszym rajdzie do Suszna. Część drogi uczniowie pokonali autobusem, część przeszli pieszo. Po dotarciu do celu spotkali się w świetlicy, by wziąć udział w zajęciach warsztatowych o tematyce historycznej.

  • 12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony trudnej pracy nauczyciela.

  • W dniach 26-28 września grupa uczniów pod opieką pani Czesławy Osińskiej wzięła udział w wyprawie do Zielonej Szkoły.

     

  • W nocy z piątku na sobotę gościliśmy w naszej szkole młodzież z klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Różance. Uczniowie z Różanki dołączyli do nas, by uczestniczyć w szkolnym nocowaniu.  

  • 21 września o godz. 11.00 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

  • Pod hasłem "Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej" ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2018”. Jest to społeczna kampania ekologiczna odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września, której celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań mających na celu poprawę stanu środowiska naturalnego.

  • To dopiero przedwiośnie nasze. (…) Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej…

    (S. Żeromski Przedwiośnie)

     

    W sobotę 15 września 2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Włodawa odbyła się VII edycja Narodowego Czytania zainaugurowana przez Parę Prezydencką.

     

    Tegoroczna odsłona akcji miała wyjątkowy charakter ze względu na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości RP. Wspólna lektura „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zgromadziła w Susznie liczne grono osób pragnących przybliżyć sobie i innym doświadczenia minionych czasów niezwykle ważnych dla każdego Polaka.

  • 17 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, których celem było promowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze.

  • W dniu 14.09.2018 r. w Orchówku odbyły się zawody w biegach przełajowych o Wstęgę Bugu. Szkołę Podstawową z Żukowa reprezentowało 9 osób. Najlepiej zaprezentowały się Zuzanna Zielińska oraz Oliwka Łojewska, które w swoich kategoriach wiekowych były najlepsze.

  • 3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, który - decyzją minister edukacji - będzie obchodzony pod hasłem "Niepodległa".

    Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Anna Czajka, inspektor UG. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne, a przede wszystkim uczniów, którym życzyła przyjemnej i zarazem owocnej nauki. Podkreśliła, że obecny rok szkolny będzie pierwszym, w którym odbędzie się egzamin ósmoklasisty.

  • Reportaż Czesławy Borowik „Krewniacy z Kosmosu”, audycja Radia Lublin wyemitowana 1 września 2018 r.

    Nagrania można wysłuchać TUTAJ. (dostępne na dole strony, pod artykułem)

  • 22 czerwca 2018 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość poprzedzona Mszą Świętą w kościele parafialnym odbyła się przed budynkiem szkoły.


    Dyrektor szkoły, pani Marzanna Semeniuk, podziękowała wszystkim za ich pracę i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. Wśród najlepszych znaleźli się: Łukasz Dywański, Łukasz Dziatko, Oliwia Łojewska, Julia Karwatiuk, Karolina Kościuk, Łucja Zdolska, Ewelina Michałowska, Karolina Zielińska, Amelia Mich, Wiktoria Łojewska i Weronika Michałowska. Za stuprocentową frekwencję nagrodzona została Izabela Isakowicz. Troje uczniów z najwyższą średnią otrzymało również nagrody Wójta Gminy Włodawa, które wręczyła p. Anna Czajka.

  • Uczestniczą w rozsiewaniu nasion, pełnią rolę czyścicieli, są sprzymierzeńcami człowieka w walce ze szkodnikami, odgrywają dużą rolę w utrzymaniu równowagi biologicznej. Ptaki, bo o nich tu mowa, stały się tematem imprezy ekologicznej, która odbyła się 20 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie.

     

  • W dniach 12-15 czerwca 2018 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Różance uczestniczyła w wycieczce nad Morze Bałtyckie (Jastrzębia Góra, Rozewie, Sopot, Gdańsk, Malbork, Hel).

     

  • 12 czerwca 2018 r. młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z paniami: Ewą Żakowska, Katarzyną Kunz i Czesławą Osińską udali się na wycieczkę do Lublina. W jej programie znalazły się: zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej i lekcja muzealna, która odbywała  się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa oraz w olejarni z Bogucina.

  • Kolejna edycja akcji „Bezpieczna Woda” stała się okazją do zorganizowania w naszej szkole spotkania dzieci i młodzieży z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

     

  • 25 maja 2017 r. Sejm RP VIII kadencji zdecydował o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do świętowania tego niezwykłego jubileuszu przyłączyła się również Szkoła Podstawowa w Żukowie. 24 maja zorganizowaliśmy WIELKI TEST Z HISTORII, w którym udział wzięło osiem zespołów złożonych z przedstawicieli szkół i społeczności lokalnych z terenu Gminy Włodawa.

  • 24 maja 2018 r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto". Grupa przygotowała dla uczniów opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. W programie znalazły się: stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich), powstania narodowe, kolekcja replik broni używanych przez powstańców, omówienie sytuacji pod zaborami oraz roli i legendy marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

  • 23 maja 2018 r. Szkołę Podstawową w Żukowie odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W czasie prezentacji, która odbyła się przed szkołą, uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych oraz zobaczyć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie.

  • 14 maja 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbył się powiatowy finał XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Siedem drużyn z powiatu włodawskiego zmagało się w trzech konkurencjach: Prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła, test wiedzy i projekt koszulki. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Laureaci z rąk organizatorów konkursu odebrali puchary, atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

  • W związku z zainicjowanym przez SBP XV Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa zorganizowali spotkanie poświęcone książce. W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie mieli okazję usłyszeć utwory liryczne w wykonaniu pań: dyr. Marzanny Semeniuk, Reginy Ignatiuk oraz Małgorzaty Żakowskiej. Kolejną atrakcją były zagadki przygotowane  na podstawie fragmentów ulubionych przez młodzież książek. Uczniowie z ciekawością czytali teksty wybrane przez starsze koleżanki i szukali wskazówek znajdujących się w różnych częściach szkoły. Po rozwiązaniu wszystkich zadań przyszedł czas na kalambury, a następnie wspólne tańce.

  • W piękny, słoneczny dzień, 9 maja 2018 r., grupa młodych ekologów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Żukowie pod opieką p. Ewy Żakowskiej, p. Iwony Guczko i P. Kazimiery Pradun wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w terenie.

    Zajęcia poprowadził leśnik z Nadleśnictwa Włodawa, pan Włodzimierz Czeżyk. Ich celem było nie tylko poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu edukacji ekologiczno – przyrodniczej ale również pomoc w realizacji zadania, jakim będzie założenie ptasiego przedszkola przy Szkole Podstawowej w Żukowie.

  • 8 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski.

     

    W konkursie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: p. Zofia Zaorska, p. Anna Czajka i p. Marta Wawryszuk. I miejsce w kategorii klas IV - VII zdobył uczeń naszej szkoły Łukasz Dywański recytując wiersz Tadeusza Kubiaka "Tu wszędzie Polska".  W grupie dzieci z przedszkola I miejsce przyznano Alanowi Haponiukowi z oddziału przedszkolnego w Korolówce. Gratulujemy!

  • W kwietniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań.


    Z tej okazji naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. W trakcie spotkania z uczniami klas I-III omówił temat bezpieczeństwa na drodze oraz noszenia odblasków.

  • 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

  • W dniach 1-20 kwietnia 2018 r. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie ogłosiła i przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem Nie wypalaj traw. Konkurs ten, to kampania edukacyjna skierowana do dzieci szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. 20 kwietnia komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac i postanowiła wyróżnić i zakwalifikować do udziału w eliminacjach wojewódzkich pracę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie.

  • Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela

    (Jarosław Iwaszkiewicz)

     

    W Wiosennym konkursie poetyckimogłoszonym przez bibliotekę szkolną wzięło udział 26 uczniów z klas: I, II, III, IV, VI.

  • Słoneczny kwietniowy poniedziałek (09.04.2018)  grono uczniów z klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie rozpoczęło od spotkania z komedią romantyczną, czyli „Zemstą” A. Fredry w reż. A. Żarneckiego, wystawianą w Teatrze Kameralnym w Lublinie.

  • 28 marca w Szkole Podstawowej w Różance odbył się MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 2 stoły, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele w-f. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

  • Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

     

    Co roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Na przełomie listopada i grudnia miała miejsce XVIII edycja tej akcji. Wzięli w niej udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie.

    Klasy rywalizowały między sobą, która zbierze więcej monet. Jednakże to nie rywalizacja między klasami była najważniejsza, ale cel, który osiągnięto. Uczniowie wspólnie zebrali ok. 15 kg monet.

  • 22 marca Szkołę Podstawową w Żukowie odwiedzili szczególnie mili goście - dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Korolówce. Wizyta ta była okazją do podsumowania programu profilaktycznego "Dbam o zdrowie".

     

    W programie wydarzenia znalazły się tańce, skecze o tematyce profilaktycznej, przedstawienie "Bajka o owocach i warzywach" i konkurs plastyczny. Uroczystość była podsumowaniem działań profilaktycznych: Trzymaj formę, Nie pal przy mnie proszę oraz Czyste powietrze wokół nas.

  • Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami.

     

    Wybuchowe i wyrafinowane pokazy doświadczeń chemicznych są najlepszym sposobem zachęcenia młodzieży do rozwijania pasji badawczych i naukowych. Dlatego 22 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z chemii prowadzone w formie pokazów. Najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia przeprowadzane były przy asyście młodzieży.

  • 16 marca uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół Gminy Włodawa" i zapisali się na warsztaty Programista, mieli możliwość wziąć udział w niezwykłych zajęciach. Uczyli się budować niesamowite roboty i programować je tak, by jeździły i robiły to wszystko, co podpowie wyobraźnia.

    Młodzi inżynierowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem już w listopadzie. Po zapoznaniu się z podstawami programowania komputerów przyszedł czas na zadania bardziej praktyczne. Gdy późnym popołudniem za oknami szalała już zamieć, nasi uczniowie zdobywali wiedzę z budowy i programowania robotów oraz poznawali różne techniczne terminy oraz nowe słowa w języku angielskim, gdyż do budowania robota i sterowania nim używali anglojęzycznej aplikacji EV3 Programmer.

  • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.
    W poniedziałek, 12 marca 2018 r. gościlismy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (I-III) oraz starszych (IV-VII).

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie chętnie realizują różnorodne przedsięwzięcia na rzecz potrzebujących. Włączają się w inicjatywy podejmowane przez ludzi dobrej woli, którzy swój czas i umiejętności z oddaniem poświęcają drugiemu człowiekowi.

     

    Tak jest też w tym roku. W czasie trzech dni rekolekcji przy kościele uczniowie będą prowadzić kiermasz, w czasie którego będzie można nabyć wielkanocną palmę oraz inne ozdoby i dekoracje świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum.

  • Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynkom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali oprócz życzeń słodką niespodziankę.

  • To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
    Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.

    Rudolph Giuliani


    Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Żukowie upamiętniła te wydarzenia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi.

  • 23 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Różance przeprowadzony został gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, którego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

     

    Etap gminny obejmował dwa etapy sprawdzianu wiedzy. I etap - test jednokrotnego wyboru,II etap - ustny sprawdzian z zakresu działań strażackich, wyposażenia oraz sprzętu strażackiego.

  • 16 lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin Strefa Wysokich Lotów w Lublinie. 

     

    Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

  • "DZIEŃ ZAKOCHANYCH" zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników, znalazł również odzwierciedlenie w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Kartek wpłynęło mnóstwo i walentynkowi listonosze mieli co robić. Było wiele życzliwości i miłych słów, cała szkoła w serduszkach...

  • 26 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyła się zabawa choinkowa. Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości, była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich biorących w niej udział uczniów.

  • Latanie najszybszym w polskiej armii myśliwcem F-16 to marzenie wielu chłopców, które udaje się spełnić jedynie nielicznym. Udało się to naszemu gościowi - Panu Jarosławowi, który 22 stycznia 2018 r. odwiedził naszą szkołę.

  • Uczniowie, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie:

     

    Łukasz Dywański (kl. V) - 5,18, Karolina Kościuk (kl. VI) - 5,00, Oliwia Łojewska (kl. IV) - 5,00, Julia Karwatiuk (kl. IV) - 5,00, Ewelina Michałowska (kl. IV) - 4,91, Karolina Zielińska (kl. IV) - 4,91.

     

    Najlepsza frekwencja w szkole - 100% obecności: Izabela Isakowicz (kl. IV).

     

  • W dniu 16.01.2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włodawie odbyły się Igrzyska Dzieci w  drużynowym  tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział pięć szkół z powiatu włodawskiego: Szkoła Podstawowa nr 2 z Włodawy, Szkoła Podstawowa z Wyryk, Szkoła Podstawowa z Woli Wereszczyńskiej, Szkoła Podstawowa z Urszulina oraz Szkoła Podstawowa z Żukowa.
  • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  • Mikołajkowe święto siódmoklasiści postanowili spędzić w Lublinie w towarzystwie uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

  • Mikołajki w szkole są doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego planu dnia. Dla wielu uczniów to jeden z przyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Obdarowujemy wtedy prezentami kolegów i koleżanki z klasy. Są to podarunki anonimowe - po wylosowaniu nazwiska staramy się nie wyjawiać, komu w tym roku będziemy kupowali mikołajkowy upominek. Jednym udaje się dochować tajemnicy, innym nie.

  •  Andrzeju, Andrzeju,Prosimy dziś Ciebie,Pozwól nam zobaczyć,Co pisane nam w niebie.

     

    24 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które przygotował samorząd uczniowski.

  • Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź kiedyś posiadał własnego pluszowego misia. Maskotka ta nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

  • 22 listopada 2017 r. w szkole gościł przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Przeprowadził on z dziećmi pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

  • 17 listopada 2017 r. we Włodawskim Domu Kultury odbył się II Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 we Włodawie. Jego celem było popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz inspirowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych oraz promocja ich talentów wokalnych.

  • Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole, 10 listopada 2017 r., odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który był liryczną wędrówką po historii Polski. Program ten przedstawili nie tylko koleżankom i kolegom ze szkoły. 11 listopada także mieszkańcy Żukowa, którzy zgromadzili się w świetlicy, mogli się stać świadkami tej pięknej lekcji historii.

  • Dnia 31 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

  • W piątkowy (27.10.2017) bardzo wczesny poranek, jeszcze przed wschodem słońca, uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Żukowie dołączyli do grupy gimnazjalistów (Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie) udających się na wycieczkę do Warszawy.

  • W dniu 24 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklsiści oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klasy czwartej i piątej przygotowali część artystyczną pod kierunkiem pani Ewy Żakowskiej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością także: pan Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa, oraz pani Anna Czajka, inspektor do spraw oświaty UG.

  • Do 10 listopada 2017 r. Szkoła Podstawowa w Żukowie będzie prowadzić zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prosimy o dostarczanie zużytych urządzeń.


    Priorytetem Akcji jest zbiórka jak największej ilości elektroodpadów przy wsparciu dzieci i młodzieży oraz rodziców lub innych opiekunów prawnych zaangażowanych w Akcję na rzecz szkoły.
    Każda placówka oświatowa biorąca udział w akcji ekologicznej zbiórki elektroodpadów, która poprzez swoje  zaangażowanie  przyczyni  się  do  zebrania  minimum  500  kg  elektroodpadów, otrzyma bony na nagrody rzeczowe w wysokości 150 zł za 1 t.

  • 20 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie mieli okazję pojechać na wycieczkę do Parku Wodnego w Chełmie. 

  • W dniu 17.10.2017 r. w Orchówku odbyły się zawody sprawnościowe dla szkół podstawowych "Mierz wysoko". Patronat nad tymi zawodami sprawuje Polak, który występuje w najlepszej lidze świata (NBA) Marcin Gortat.

  • Życzenia oraz słowa wdzięczności w postaci wierszy i piosenek usłyszeli pracownicy Szkoły Podstawowej w Żukowie, którzy 16 października 2017 r. uczestniczyli w uroczystości szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  • Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który realizowany jest od 2003 roku. Jego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.


    Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.  Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

  • 6 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięli udział w spotkaniu z panią Katarzyną Krawczyk, polską zapaśniczką i brązową medalistką mistrzostw Europy. Jego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej oraz wskazanie możliwości rozwoju własnych pasji i uzdolnień sportowych.

  • 30 września zapisany jest w kalendarzu jako Dzień Chłopaka. Ponieważ w tym roku dzień ten wypadał w sobotę, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Żukowie postanowiły już w piątek złożyć chłopcom najlepsze życzenia i obdarować ich prezentami. Z tej okazji po lekcjach odbyła się również dyskoteka szkolna, na której gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Różance. W czasie wspólnej dyskoteki wszyscy świetnie się bawili.

     

  • 29 września Szkoła Podstawowa w Żukowie świętowała Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie już od początku września doskonalili swoje umiejętności w zakresie pamięciowego mnożenia i dzielenia. W piątek wszystkie klasy przystąpiły do testu, który wyłonił najlepszych. Wielu uczniów osiągnęło dobry wynik, jednakże tytuł "mistrza" i szóstkę z tabliczki mnożenia otrzymało tylko dwoje uczniów: Łukasz Dywański i Karolina Kościuk. Gratulujemy!

  • W piątek 22 września 2017 r. włodawski deptak wypełnił się uczniami szkół podstawowych. Wśród festiwalowej publiczności nie zabrakło dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny dla dzieci pt. Pamiętnik Blumki w wykonaniu Grupy Studnia O. Wielkie zainteresowanie uczniów wzbudziły też mieniące się kolorami festiwalowe stragany, na których mistrzowie rękodzieła prezentowali swoje prace oraz kramiki z przeróżnymi smakołykami i pamiątkami tworzące niepowtarzalny  nastrój, któremu ulegali wszyscy spacerujący po deptaku.

  • Okładka dramatu Wesele według projektu WyspiańskiegoW niedzielę 10 września 2017r.  włodawska  edycja organizowanej już po raz szósty ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zgromadziła zacne grono czytających i słuchających entuzjastów polskiej literatury. W przepięknej scenerii, pod okiem głównej organizatorki spotkania pani Reginy Ignatiuk – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa, zaproszeni goście i mieszkańcy Korolówki  Osady czytali wybitne dzieło Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. 

  • I Petycja

    §1) Na mocy art. 63 Konstytucji RP w trybie Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2014.1195 z dnia 2014.09.05) w związku z  art. 241 Ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, wnosimy petycję do Dyrektora Szkoły o dokonanie wewnętrznej analizy stanu faktycznego, panującego w Jednostce  - na dzień złożenia wniosku, w przedmiocie kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych w szkołach.

Copyright © 2017-2023.
Szkoła Podstawowa w Żukowie